Z našej ponuky Vám predstavujeme

BIO mliečne výrobky

Kvalitné výrobky iba z čerstvo nadojeného mlieka od našich dojníc, pasených na lúkach Bielych Karpát, chovaných v systéme ekologického poľnohospodárstva. Zameriava sa na výrobu čerstvých syrov, tvarohu, jogurtov, jogurtových a kvasených nápojov, predovšetkým v BIO kvalite. Mlieko spracované len šetrnou pasterizáciou si vo výrobkoch zachováva pôvodné vlastnosti a biologickú hodnotu.Výrobky neobsahujú žiadne pridané konzervačné látky mimo kuchynskej soli, ktorá syrom dodáva chuť. Preto sú odporúčané aj pre zdravú výživu Vašich detí. V súčasnej dobe je Ekofarma Javorník jediným výrobcom syra s bielou plesňou v BIO kvalite v ČR. Kladú dôraz na kvalitu a výrobky zodpovedajú nárokom súčasného spotrebiteľa - vysoký obsah bielkovín, vápnika a ušľachtilých mliečnych kultúr.

BIO a mäso chované tradičným spôsobom z overených fariem

V našej predajni nájdete veľmi kvalitné kuracie, morčacie, hovädzie a teľacie mäso. Každého dodávateľa máme osobne prevereného, pretože by sme Vám nikdy neponúkli niečo, čo by sme nemali sami vyskúšané a o čom by sme neboli presvedčení, že sa jedná o špičkovú kvalitu.

Chovu mäsových plemien hovädzieho dobytka sa na Farme Turová venujú od roku 2006. Od roku 2008 je celý chov registrovaný v systéme ekologického poľnohospodárstva, kde je nutné dodržiavať prísne stanovené pravidlá upravené zákonmi a kontrolované inšpekčnými orgánmi. Farma hospodári na vyše 235 hektároch poľnohospodárskej pôdy, ktorá slúži ako krmovinová základňa pre chované zvieratá.

Hydina chovaná tradičným spôsobom od TOP-FARM Topoľnica, ktorá vznikla v roku 2010 v dôsledku stúpajúcich požiadaviek trhu po kvalitnej hydine chovanej tradičným spôsobom chovu, bez pridania antibiotík, či prípravkov podporujúcich rast do kŕmnych zmesí. Patrí do malej skupiny chovateľov a spracovateľov hrabavej a vodnej hydiny, zaoberajúcej sa týmto spôsobom chovu. Dôležitým aspektom spôsobu spracovania tejto hydiny je, že pri baliacom procese nepoužívajú žiadne konzervačné chemické prípravky alebo plyny, ktoré predlžujú trvanlivosť mäsa. Tieto skutočnosti potvrdzuje množstvo laboratórnych testov. Celý výrobný proces prebieha pod prísnou kontrolou a je sprevádzaný používaním najmodernejších strojov a prostriedkov aktuálne dostupných na trhu.

BIO jahňacie mäso - NOVINKA!

V malebnom podhorí Bielych Karpát pôsobí rodinná ekologická Farma Rudimov už od roku 2003. Zameriava sa na chov oviec plemena Romney Marsh a hovädzieho dobytka plemena Aberdeen Angus. Zvieratá sa celoročne pasú na lúkach a sú chované v súlade s ich prirodzenými potrebami (tzv. Wellfare). Zároveň pomáhajú s nenásilnou údržbou tejto krásnej, chránenej krajiny.

Aby nám mohli zaručiť kvalitné spracovanie mäsa, vybudovali v roku 2014 certifikovanú spracovňu mäsa Masozluky.cz. Mäso z chovaných zvierat sa ručne búra a ďalej spracováva. Vybrané kúsky dobytka po šetrné porážke zrejú metódou Dry Aging (stárnutia mäsa metódou suchého zrenia). Získavajú tak neopakovateľnú krehkosť a naozaj plnú chuť. Okrem rezov mäsa a vnútorností máme v ponuke domáce, na dreve údené, klobásky ako aj paštéty.


V celej prevádzke je zachovaná ručná výroba s individuálnym prístupom ako k surovine, tak k požiadavkám zákazníka.

Garantujú nám aj Vám dodržiavanie najvyšších možných štandardov v celej prevádzke, od narodenia zvieraťa, cez chov až po kvalitné vyzretie a spracovanie mäsa. Samozrejme všetko v BIO kvalite.

Vajíčka z voľného výbehu

Sliepky sú kŕmené špeciálnymi bio krmivami ako napríklad jačmennými klíčkami, majú dostatok voľného výbehu, poznajú slnko, trávu a takisto prírodný zdroj ich potravy.

Kváskové a bezlepkové pekárenské výrobky

Ak hľadáte poctivo vyrobené, chutné, kvalitné chleby a pečivo, ste na správnej adrese. Všetky naše chlebíky sú celozrnné s poctivým kváskom bez pridania droždia, konzervačných prísad, aditív, stabilizátorov a regulátorov chuti. Sú výbornou alternatívou voči chlebu a pečivu z bielej múky pre ľudí, ktorí hľadajú potraviny vyhovujúce  zdravému životnému štýlu, ale aj pre tých, ktorých zdravotný stav si to vyžaduje. Nájdete u nás takisto pekárenské výrobky pre celiatikov a ľudí s intoleranciou na laktózu.

 

©2020 Bio Corner - Vaša zdravá voľba